سفارش تبلیغ
صبا

فصل سکوت

آمریکا ازما چه‏می‏خواهد؟

 

از زمانی که به یاد داریم ؛ زمانی که لب به سخن گشودیم یکی از فریادهایی که بر زبان ما جاری می شد بانگ مرگ بر آمریکا بوده است . همیشه از خودم می پرسم که چرا آمریکا اینقدر با ملت ما و حکومت اسلامی ما دشمن است؟ چرا دست از سر ما برنمی دارد و همیشه طبل تحریم و مخالفتش علیه ما یه صداست ؟

دولت آمریکا چشم دیدن استقلال و آزادی ملت ما را ندارد. آنها نمی خواهند که ما کشوری آزاد و مستقل داشته باشیم ، همیشه از نام ایران و ایرانی در هراس بوده اند و از استقلال مردم کشور ما می ترسند ؛چراکه ملت ما تاب تحمل زورگویی ها و استعمار گری اینان را ندارد و همیشه در مقابل آمریکا ایستاده و خواهد ایستاد و  نخواهیم گذاشت  که بر ما حکومت کنند .

بنابراین دولتمردان این کشور همیشه در حال سنگ انداختن در مقابل ما بوده اند و هستند؛ آن هم از نوع سیاسی ؛یعنی نه تنها خودشان با ما و کشور ما و دولت ما مخالف هستند بلکه سعی می کنند تا کشورهای دیگر را نیز علیه ما بسیج نمایند؛ بعضی از این دولتها با دولت آمریکا برادرند و  دستشان در یک کاسه است و بعضی ها را به زورِ سلطه و تهدید علیه ما می شورانند .

هر روز به بهانه ای جدید کشور ما از جانب آنان  تحریم می شود .مثل این است که اگر یک روز اسمی از کشور و دولت ایران را به زبان نیاورند شب خوابشان نمی برد یا کابوس می بینند. آنها هر روز در یک زمینه ما را یاد می کنند.

قبل از این مسئله حقوق بشر را بهانه کردند و گفتند که در ایران حقوق بشر رعایت نمی شود و مردم در سختی و فلاکت هستند. انگار که ما نمی دانیم حقوق بشر چیست و نمی بینیم در کشور خودشان بر سر مردم بیچاره چه بلاهایی که نمی آورند .حالا برای ما کاسه داغتر از آش شده اند و حالا هم کلاسشان بالاتر رفته و گیر داده اند به مسئله انرژی هسته ای؟!

دولتمردان آمریکا و چند کشور دیگر اینقدر این وسط موش دوانی کرند تا بألاخره پرونده هسته ای کشور ما به شورای امنیت رسید یعنی به جایی که که خود آمریکا رئیس و سرور همه است ؟!در آنجا هم دست از سر ما برنمی دارند و می خواهند تکلیف ما را مشخص کنند انگار که ما تکلیف خود را نمی دانیم و منتظر اوامر آنها هستیم . حالا می خواهد چه شود نمی دانیم ؟فقط آنها باید بدانند که مردم کشور ما مردمی آزاده هستند و نمی گذارند که هیچ کس در مسائل خصوصی کشورشان دخالت کند و برای حفظ دین و شرف و ناموسشان از جان خود نیز می گذرند .و این موضوع در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بر همگان ثابت شده است .

فقط بدانند که ما تا آخرین نفس ایستاده ایم .

 

                         


آیا ارتباط و پیوستگی روحانیت با سیاست باعث کناره گیری مردم از دی

آیا ارتباط و پیوستگی روحانیت با سیاست باعث کناره گیری مردم از دین و سیاست می شود؟

وظایف روحانیت :

1ـ دفاع از دین اسلام و تبیین و ترویج آن .2ـ بسط و تعمیق معرفت دینی ، در شرایط و دورانهای سخت تاریخی با امکانات محدود و ...3 ـ پیشگامی در نهضت های سیاسی در طول تاریخ در مقابل ظالمان و ستمگران و دفاع از حقوق مظلومان4ـ بسیج اجتماعی، لازم به ذکر است که روحانیت مهمترین عامل بسیج کننده و حرکت دهنده مردم به سوی اهداف و ارزشهای اسلامی و خیرخواهانه و دفاع از نوامیس دینی و ملی بوده است .5 ـ فراهم نمودن زمینه های جامعه پذیری اسلامی 6 ـ همبستگی اجتماعی ، از آنجا که جوامع اسلامی در حال تجربه کردن دوران گذرا از نظامات ضد دینی ، استبدادی و وابسته به نظامات «مترقی ، مردمی و مستقل » هستند در هر جامعه در حال گذرا ، ضریب همبستگی مردم پایین می آید . در این موقعیت وظایف دلسوزان و متفکران کمک در جهت کاهش بحرانها و برانگیختن حس همبستگی بیشتر در میان مردم است . و بهترین عامل برای انجام دادن این مهم در جامعه دینی «روحانیت» است .

اکنون می توان تصور کرد که اگر روحانیت در امور سیاسی و اجتماعی دخالت نکند چه مشکلاتی ایجاد می شود :1 ـ ارزشها و احکام اسلامی به تدریج از صحنه اجتماعی و فردی زندگی مسلمانان محو می شود .2 ـ در مسیر سیاسی حکومت دینی انحراف ایجاد می شود .3 ـ موجب وابستگی کشور به قدرت های سلطه گر و از دست رفتن استقلال ، آزادی ، وحدت و تمامیت ارضی کشور و چپاول منابع داخلی می شود.ادامه مطلب...